Hotels bij de kerstmarkt van Oldenburg

De leukste hotels bij de kerstmarkt van Oldenburg

De Lamberti-Markt in Oldenburg is een van de gezelligste kerstmarkten van Noord-Duitsland, met zo’n 110 kraampjes tussen het oude raadhuis, de Lamberti-kerk en het kasteel. Ik ben er een aantal keer geweest, ook tijdens de kerstmarkt, en heb drie hotels getest. Mijn ervaringen en de beste plekken om te overnachten bij de kerstmarkt lees je hier.

De leukste hotels bij de kerstmarkt van Oldenburg

Inhoudsopgave

Over de kerstmarkt in Oldenburg | Wat je moet proeven | Waar is de kerstmarkt in Oldenburg? | Parkeren

Direct naar mijn favoriete hotels bij de kerstmarkt van Oldenburg

Dichtst bij de markt & parkeren: Hotel Wieting 3-***
Meer informatie | Bekijk de prijzen
Ruime kamers & makkelijk met de auto: Aspire Oldenburg 3-***
Meer informatie | Bekijk de prijzen
Rustig, met zwembad en sauna: Best Western Hotel Heide 4-****
Meer informatie | Bekijk de prijzen

Mijn favoriete hotels bij de kerstmarkt van Oldenburg

Hotel Wieting in Oldenburg

Dichtst bij de kerstmarkt en met parkeren: Hotel Wieting 3-***

Hotel Wieting en de kerstmarkt
Je zit hier dicht bij de oude stad en loopt in een paar minuten richting Schlossplatz. Van deze drie hotels zit je vanaf Hotel Wieting dus het dichtst bij de kerstmarkt. Na het ontbijt kun je de auto gewoon laten staan en Oldenburg verder te voet bekijken.

De kamer: een bed met afstandsbediening
Mijn kamer voelde moderner aan dan ik vooraf had verwacht. Een opvallend detail was het elektrisch verstelbare bed, dat je met een afstandsbediening instelt. Verder waren er praktische dingen als een koelkast, een kluis, een waterkoker en mineraalwater.

Ook de badkamer was prettig. De ruime inloopdouche met regendouche vond ik vooral na een lange winterdag erg fijn. Kleine dingen zijn hier goed doordacht: genoeg plek om iets op te hangen, duidelijke lichtschakelaars en zachte verlichting voor ’s nachts. Geen spectaculaire voorzieningen, maar juist dit soort details maken een kamer prettig in gebruik.

Ondanks de centrale ligging had ik weinig last van geluid. Wil je echt rustig slapen, vraag dan om een kamer in het achterste gedeelte van het hotel.

Het ontbijt komt aan tafel
Het ontbijt vond ik hier leuker dan een standaard buffet. Zodra ik aan tafel ging zitten, kreeg ik een mandje met verschillende broodjes, boter en een bord met kaas en vleeswaren. Koffie of thee kwam in een eigen kannetje op tafel.

Voor de rest liep ik zelf naar het buffet. Daar stonden onder andere fruit, muesli en ontbijtgranen, roerei, groenten, yoghurt, andere zuivelproducten en vruchtensappen. Daardoor voelt het ontbijt net wat persoonlijker, want je hoeft niet eerst met een bord langs alle broodjes en beleg; een deel staat al voor je klaar.

Parkeren bij de deur, maar wel passen en meten
Ook met de auto is Hotel Wieting praktisch. Er zijn parkeerplaatsen direct bij het hotel. Het terrein is niet enorm, dus als het vol staat kan het wat manoeuvreerwerk vragen. Er zijn daarnaast afsluitbare garageboxen, handig als je de auto liever wat beschutter wegzet.

➜    Klik hier voor meer informatie en boeken.

Ruime kamers en makkelijk met de auto: Aspire Oldenburg 3-***

Aspire Oldenburg aan het Europaplatz, tot voor kort het City Club Hotel, is meer een traditioneel hotel dan een designhotel. Voor een weekend kerstmarkt vond ik dat juist prettig ongecompliceerd.

Aspire Oldenburg en de kerstmarkt
Het grootste pluspunt is het parkeren. Je zet de auto bij het hotel en gaat verder te voet, zodat je niet meer hoeft na te denken over een plek in de binnenstad. Naar het centrum loop je ongeveer tien tot vijftien minuten. De kerstmarkt staat hier dus niet onder je raam, maar je slaapt wel buiten de drukte.

Mijn kamer was behoorlijk ruim, met een kofferrek en genoeg stopcontacten voor telefoon en laptop. De bedden waren comfortabel en in de badkamer stonden douchegel, shampoo en conditioner klaar. De douche zelf is aan de compacte kant, maar verder was alles aanwezig.

De lobby is ruim en heeft veel donker hout, wat meteen dat klassieke hotelgevoel geeft. Handig: je bagage kan bij de receptie blijven staan. Arriveer je vroeg en is je kamer nog niet klaar, dan kun je meteen de stad in.

Niet te laat gaan ontbijten
’s Ochtends staat er een uitgebreid ontbijtbuffet met broodjes, kaas en vleeswaren, en warme dingen als roerei, spek en kleine worstjes. Tijdens een druk weekend zou ik niet te laat gaan. Zodra iedereen rond hetzelfde tijdstip naar beneden komt, wordt het vol.

Er is ook een binnenzwembad, wat na een koude dag verrassend lekker is. Vind je de sauna of whirlpool belangrijk, controleer die dan vooraf even; faciliteiten kunnen tijdelijk buiten gebruik zijn.

➜    Klik hier voor meer informatie en boeken.
Best Western Hotel Heide in Oldenburg

Rustig, met zwembad en sauna: Best Western Hotel Heide 4-****

Het Best Western Hotel Heide is een klassiek hotel waar alles gewoon praktisch geregeld is. Het ligt niet in het centrum maar in een rustige woonomgeving aan de Melkbrink. Daardoor is het er ’s avonds aangenaam stil, zeker met een kamer aan de achterkant.

Best Western Hotel Heide en de kerstmarkt
Reken op ongeveer twintig minuten wandelen naar de kerstmarkt. Zelf vond ik dat niet vervelend: na het ontbijt loop je rustig richting centrum, en aan het eind van de avond loop je de drukte ook weer uit. Bij de receptie kunnen ze je de route uitleggen als je de stad nog niet kent.

Mijn kamer was ruim en traditioneel ingericht. Geen hip boutique-interieur, wel netjes en comfortabel, met een klein bureau, een koelkastje en koffie- en theefaciliteiten. Van die dingen waar je vooraf niet op let, maar die tijdens een verblijf prettig blijken.

Het ontbijt past bij dat klassieke hotelgevoel. Vanaf 06:30 uur kun je al aanschuiven, handig als je vroeg op pad wilt. Naast broodjes en croissants staan er warme dingen als roerei, spek en worstjes, plus ontbijtgranen en meer. Je kunt er dus zowel snel iets kleins pakken als stevig ontbijten.

Zwembad en sauna na de kou
Na een paar uur in de winterkou vond ik vooral het zwembad en de sauna prettig. Verwacht geen groot wellnesscomplex, want het zwembad is compact. Maar om na een dag wandelen op te warmen is het precies goed.

Kom je met de auto, dan kun je bij het hotel parkeren en staan er ook plekken in de directe omgeving. Mijn auto kon tijdens het verblijf gewoon blijven staan.

➜    Klik hier voor meer informatie en boeken.
Waar is de kerstmarkt van Oldenburg

Over de kerstmarkt in Oldenburg

De Lamberti-Markt staat bekend als een van de gezelligste kerstmarkten van Noord-Duitsland, en dat komt door de opzet. De markt ligt rondom de Lamberti-kerk, tussen de oude vakwerkhuizen, en is compact genoeg om alles rustig te bekijken zonder dat je voeten er na een uur klaar mee zijn.

Je vindt er zo’n 110 houten kraampjes met handgemaakte cadeautjes, warme winterkleding en de Duitse kerstlekkernijen. De stad zelf wordt in die periode goed verlicht, dus ook de straten eromheen zijn leuk om doorheen te lopen.

Wat mij betreft is dit vooral een kerstmarkt waar je de tijd voor kunt nemen. Geen markt die je afloopt omdat het moet, maar eentje waar je gewoon een middag rondhangt.

Wat je moet proeven op de Lamberti-Markt (en hoe laat je moet komen)

De Lamberti-Markt vond ik vooral leuk omdat het niet alleen om glühwein en kerstverlichting draait. Juist wanneer je rustig langs de kraampjes loopt, merk je hoeveel verschillende geuren en producten er samenkomen.

Op verschillende plekken ruik je houtvuur en dennengroen. Tussendoor kom je kraampjes tegen met bijvoorbeeld houten speelgoed, keramiek, wollen spullen, kaarsen en producten van olijfhout. Ik vond vooral de kraampjes waar ambachtslieden aan het werk zijn leuk om even bij stil te blijven staan. Daardoor voelt de markt minder als één lange rij eet- en drinkkraampjes.

Aan eten is er natuurlijk geen gebrek. Gebrande amandelen ruik je vaak al voordat je de kraam ziet. Daarnaast kwam ik dingen tegen als Lebkuchen, hete kastanjes en Flammlachs. Ook Schmalzgebäck hoort voor mij bij zo’n Duitse kerstmarkt: kleine gefrituurde deegstukjes met flink wat poedersuiker. Lekker, maar de kans dat die poedersuiker uiteindelijk op je jas zit is vrij groot.

Wie iets hartigers wil dan een worstje kan ook kijken naar regionale gerechten. Grünkohl is rond Oldenburg echt een begrip en wordt traditioneel onder andere met Pinkel gegeten, een gerookte worst uit de regio. Zeker als je toch in Oldenburg bent, vind ik dat leuker om een keer te proberen dan iets wat je op iedere kerstmarkt kunt krijgen.

Kom niet pas aan het begin van de avond
Qua tijdstip zou ik zelf niet pas aan het begin van de avond aankomen. Dan kan het behoorlijk druk worden en op sommige plekken schuifel je vooral met de massa mee. Rond 15:30 of 16:00 uur vond ik een veel fijner moment. Je hebt dan eerst nog wat ruimte om rustig rond te kijken en ziet ondertussen langzaam de kerstverlichting aangaan.

Dat vond ik uiteindelijk misschien wel het mooiste moment van de markt: aankomen terwijl het nog licht is, iets warms halen, langs de kraampjes lopen en merken dat het langzaam donker wordt. Tegen de tijd dat de markt echt vol begint te lopen, heb je zelf al een groot deel gezien.

Waar is de kerstmarkt in Oldenburg?

De hoofdkerstmarkt vind je op de Lambertimarkt, het centrale plein rondom de Lamberti-kerk in de binnenstad. Dat plein wordt omringd door oude vakwerkhuizen en vormt het middelpunt van de markt.

Vanaf daar lopen de kraampjes door langs de aangrenzende straten, zoals de Achternstraße en delen van de voetgangerszone. Alles ligt behoorlijk compact bij elkaar, dus je komt overal langs zonder veel te hoeven lopen. Winkels, restaurants en cafés zitten er gewoon tussendoor.

Parkeren bij de kerstmarkt van Oldenburg

Parkeren in het centrum kan tijdens de kerstmarkt best een gedoe zijn, maar er is genoeg als je weet waar je moet zijn.

Het Parkhaus Heiligengeist is de handigste optie: vanaf daar loop je in vijf minuten naar de markt. Het Parkhaus Schlosswall ligt eigenlijk net zo handig, ook op loopafstand. Wil je goedkoper uit zijn, dan kun je parkeren bij winkelcentrum Famila aan de rand van de stad en met de bus naar het centrum.

Tijdens de kerstmarktperiode richten ze vaak nog tijdelijke parkeerplaatsen in, maar die raken natuurlijk snel vol. Mijn tip: kom niet te laat op de dag, want tegen de avond is vrijwel alles bezet.

Veelgestelde vragen over overnachten bij de kerstmarkt van Oldenburg

Waar is de kerstmarkt van Oldenburg?

De Lamberti-kerstmarkt van Oldenburg vindt plaats op de Lambertimarkt, het centrale plein rondom de historische Lamberti-kerk in het hart van de binnenstad. De kraampjes strekken zich uit langs aangrenzende straten zoals de Achternstraße.

Wanneer is de kerstmarkt van Oldenburg?

De kerstmarkt van Oldenburg (de Lamberti-Markt) is van 24 november tot en met 22 december 2026.

Wat zijn de openingstijden van de kerstmarkt van Oldenburg?

  • Opening 24 november: 17:00-20:30 uur
  • Zondag t/m donderdag: 11:00-20:30 uur
  • Vrijdag en zaterdag: 11:00-21:30 uur

Wat kun je verwachten van de kerstmarkt van Oldenburg?

De Lamberti-kerstmarkt staat bekend als een van de gezelligste van Noord-Duitsland met een intieme sfeer tussen oude vakwerkhuizen. Handgemaakte cadeautjes, Duitse kerstlekkernijen en prachtige kerstverlichting door de hele stad.

Is de kerstmarkt van Oldenburg open tijdens de kerstdagen?

Nee. De Lamberti-Markt loopt altijd van de dinsdag vóór de eerste advent tot en met 22 december, dus in 2026 tot en met dinsdag 22 december. Op eerste en tweede kerstdag is de markt dicht. Wil je de kerstmarkt meepakken, boek dan een nacht vóór 23 december.

Moet je entree betalen voor de kerstmarkt van Oldenburg?

Nee, de Lamberti-Markt is gratis toegankelijk. Je betaalt alleen voor wat je eet, drinkt en koopt. De markt telt zo’n 110 houten kraampjes tussen het oude raadhuis, de Lamberti-kerk en het kasteel.

Welk hotel ligt het dichtste bij de kerstmarkt van Oldenburg?

Hotel Wieting ligt het dichtst bij. Vanaf de Damm sta je in een paar minuten in de oude stad, vlak bij het Schloss.

Wat is het goedkoopste hotel bij de kerstmarkt van Oldenburg?

Aspire Oldenburg aan het Europaplatz: ruime kamers, parkeren bij het hotel en tien tot vijftien minuten lopen naar het centrum.

Wat is het handigste hotel voor de kerstmarkt van Oldenburg met parkeergelegenheid?

Hotel Wieting heeft parkeerplaatsen direct bij het hotel en afsluitbare garageboxen. Het terrein is niet groot, dus bij een volle bak vraagt het wat manoeuvreerwerk.

Deze pagina is het laatst gecontroleerd en bijgewerkt in september 2026